Závěrečná konference projektu Cestovní mapa modernizace silniční dopravy

Dne 27.5.2022 byla uskutečněna Technologickou platformou silniční dopravy závěrečná konference projektu Cestovní mapa modernizace silniční dopravy, kde byly prezentovány dosažené výsledky tohoto dvouletého projektu. Konference se konala v Klášteře minoritů v Praze.

Závěrečná konference TPSD Závěrečná konference TPSD

Analýza mikroklimatu kostela v Českém Rudolci

Na kolokviu o Restaurování epitafu rodiny Jana Hodějovského z Hodějova v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Českém Rudolci jsme 11. května prezentovali dosavadí výsledky naší analýzy mikroklimatické situace tohoto kostela se zvláštním zřetelem na epitaf.


Pilotní projekt přenosu signálu GPS na navigace v tunelovém komplexu Blanka v Praze

V Bubenečském tunelu jsme nainstalovali (a testujeme) tři opakovače globálního navigačního satelitního systému (GNSS), které mohou přenášet signál všech dostupných navigačních systémů a tím zajišťovat funkční navigaci pro řidiče uvnitř tunelu.


Exportní konference v palestinském Ramalláhu

Prezentovali jsme naši společnost na Exportní konferenci "Česká inovativní řešení pro zacházení s pevným odpadem a možnosti recyklace a cirkulárního hospodářství". Naše prezentace byla zaměřena na informační systémy v oblasti průmyslu, inteligentních budov a dopravní telematiky.

Více »


Aid for Trade 2020

V rámci online setkání se zástupci Komory zahraničního obchodu Bosny a Hercegoviny byla naše společnost představena Technologickým centrem Akademie věd ČR v rámci sítě Enterprise Europe Network jako jedna ze společností nabízejících nejnovější trendy v oblasti inovací s využitím digitálních technologií, s potenciálem pro spolupráci.

Více »


Systém RFID monitoringu

Pro společnost Toyota Material Handling CZ s.r.o. jsme zprovoznili unikátní systém RFID monitoringu.


Závěrečný meeting k projektu NEWTON

23. října 2019 se uskutečnil závěrečný meeting k projektu NEWTON v prostorách Univerzity v Dublinu. K závěrečnému meetingu se vyjádřili zástupci Evropské Komise, kteří projekt ohodnotili jako velice přínosný a zdařilý.

Více »


2. Konference o odolnosti měst v době AI (Urban Resilience)

Ve dnech 3.- 4. října 2019 jsme se účastnili konference na téma Odolnost měst v době AI (Urban Resilience) v Praze.


61. Mezinárodní veletrh v Damašku

Ve dnech 28. srpna - 6. září 2019 se konal již 61. ročník Mezinárodního veletrhu v Damašku, v Sýrii, kterého jsme se účastnili. Více informací na: www.uac-org.org


EDULEARN 2019

Na 11. ročníku mezinárodní konference o vzdělávání a nových technologiích ve vzdělávání jsme prezentovali projekt Evropského rámcového programu Horizont 2020 - NEWTON. Konference se konala ve dnech 1. - 3. července 2019 v Palma de Mallorca (Španělsko). Měli jsme zde prezentaci ve formě posteru na téma: Zkušenosti s datovou analýzou: Nalezení rovnováhy mezi průzkumy, hodnocením a modelováním.

Více »


NEWTON workshop v Bratislavě

V pátek 17. května 2019 jsme se zúčastnili workshopu projektu NEWTON na CVTI v Bratislavě. Tento workshop pořádali ATOS IT Solutions and Servces, Bratislava, STU Bratislava a naše společnost.

Více »


7. výroční shromáždění k projektu NEWTON

Je nám potěšením se účastnit již 7. výročního shromáždění k evropskému projektu Newton. Tentokrát se konal v prostorách Univerzity v Dublinu, v Irsku ve dnech 4.-5. dubna 2019. Zástupci všech partnerských organizací a dalších zainteresovaných subjektů zhodnocují dosavadní vývoj a pokrok projektu po 3 letech společných aktivit.

Více »


NEWTON workshop o cross-analýze dat

Ve dnech 6. - 7. března 2019 jsme se účastnili v Madridu workshopu o cross analýze dat projektu NEWTON.

Více »


ICT 2018, Vídeň

Dne 5. prosince 2018 byl prezentován projekt NEWTON rámcového programu Horizont 2020 na setkání ICT2018 v Rakouském centru ve Vídni (ACV), které pořádala Evropská komise a Rakouská vláda.

Více »


Evropská konference: Výsledky výzkumu silniční dopravy v projektech H2020

V těchto dnech - 28. - 29. listopadu 2018 se účastníme Evropské konference s názvem Výsledky výzkumu silniční dopravy v projektech H2020 v Bruselu. Více informací o konferenci naleznete na: https://www.ertrac.org


Polis výroční konference: Inovace v dopravě pro udržitelný rozvoj měst a regionů - 22. - 23. listopadu 2018 - Manchester -

Minulý týden - ve dnech 22. - 23. listopadu 2018 jsme se účastnili výroční konference v Manchesteru a inovacích v dopravě pro udrželný rozvoj měst a regionů. Více informací o konferenci na https://www.polisnetwork.eu


Video z pilotního kurzu GAM LAB projektu NEWTON v Salernu, Itálii

Video z tohoto kurzu je ke shlédnutí na stránkách Youtube

Více »


Newton workshop o průběhu pilotních kurzů a přípravách posudků v Salernu

V těchto dnech se účastníme workshopu v italském městě Salerno, kde projektový tým řeší připravované pilotní kurzy a jejich následné posudky. Pilotní kurzy budou probíhat v letošním roce v mnoha zemích Evropy.

Více »


Tréninkové kurzy užití virtuální reality v rámci projektu Newton v Bratislavě

Dne 6.4.2018 se za naší účasti konaly na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě tréninkové kurzy užití virtuální reality, kde bylo otestováno příslušné vybavení, obsahy výukových kurzů a fungování NEWTELP platformy.

Více »


5. výroční shromáždění k projektu Newton v Londýně

Je nám potěšením se účastnit již pátého výročního shromáždění k evropskému projektu Newton. Mítink se koná v prostorách Univerzity Brunel v Londýně ve dnech 22.-23.3.2018. Zástupci všech 12 partnerských organizací a dalších zainteresovaných subjektů diskutují a zhodonocují dosavadní vývoj a pokrok projektu po prvních 2 letech společných aktivit.

Více »


4. výroční shromáždění k projektu Newton v Bukurešti

Bylo nám potěšením se zúčastnit čtvrtého výročního shromáždění k evropskému projektu Newton. Mítink se uskutečnil v prostorách Univerzity v Bukurešti ve dnech 11.-13.9.2017. Zástupci všech 12 partnerských organizací a dalších zainteresovaných subjektů strávili společný čas diskuzí a zhodonocením dosavadního vývoje a pokroku projektu po prvních 18 měsících společných aktivit.

Více »


Vítězství v soutěži o nejzajímavější referenci SCADA/HMI systému Reliance roku 2016

S hrdostí oznamujeme, že náš projekt vizualizace a řízení Centra péče o chronicky nemocné pacienty ve městě Džidda v Saúdské Arábii uspěl v nabité konkurenci instalací SCADA systému Reliance v celkem 7 zemích světa.
Kompletní výsledky a detaily projektu naleznete zde »


Účast na mezinárodním veletrhu v Sýrii

Naše firma bude prezentována na 59. ročníku veletrhu Damascus International Fair, který se koná ve dnech 17. až 26. srpna 2017 v hlavním městě Sýrie.

Více »


3. výroční shromáždění k projektu Newton v Madridu

Bylo nám potěšením se zúčastnit třetího výročního shromáždění k evropskému projektu Newton. Mítink se uskutečnil v prostorách CEU San Pablo University ve dnech 6.-7.4.2017. Zástupci všech 12 partnerských organizací a dalších zainteresovaných subjektů strávili společný čas diskuzí a zhodonocením dosavadního vývoje a pokroku projektu po prvních 12 měsících aktivit.

Více »


Účast na Programu rozvoje venkova SZIF

Společně s firmou FAULHAMMER se připravujeme na implementaci pokročilé technologie optimalizace a intenzifikace VKS s novým systémem kontroly kvality výroby v jejich provozu v Tržku u Litomyšle. Žádost o dotaci z SZIF byla schválena pod číslem 15/001/16220/453/000021.

Více »